TARİHÇE

Home / TARİHÇE

1957

1957 yılında Hatay İli İskenderun ilçesinde Mehmet NAS tarafından Zahire ve Hububat ürünlerini toptan ve perakende olarak satışa sunarak ticari hayatına başlamıştır.

1988

1988 yılında Selahiddin ve Fariz Nas’ın yönetimi devralmasıyla Nas Ticaret olarak yenilenerek devam etmiştir. Zahire ve Hububat çeşitlerine ek olarak Bisküvi, Çikolata, Yağ, Temizlik, Kozmetik, Sabun ve Kağıt Grubu ürünleriyle ürün yelpazesi ve müşteri kitlesi genişletilmiştir.

1990

1990 yılından ikinci kuşağın atılımları ile Selahiddin ve Fariz NAS ortaklığında NAS Gıda ve İhtiyaç Mad. Paz. Ltd. Şti. olarak ticaretine devam etmiş bu dönemde personel sayısını arttırmış ve dağıtım ağını güçlendirmiştir.

1999

1999 yılında artan bayilikler, bu ürünlerin birbiriyle olan rekabeti ve hızla yükselen iş hacmi ikinci bir şirketin kurulmasını zorunlu hale getirmiş ve 1999 yılının Ağustos ayında ikinci şirketi Sefa Nas Dağıtım ve Pazarlama Ltd. Şti. kurulmuştur.

Sefa Nas Dağıtım ve Pazarlama Ltd. Şti., kurumsal alt yapı çalışmalarını iş ortaklarına en hızlı servisi vermek için depolama ve dağıtım birimlerini geliştirerek İskenderun-Antakya karayolu üzerinde yeni bir depo kurarak devam etmiştir. 12.000 m²’lik arazi üzerine 175 m² soğuk hava deposu, 2.500 m² kapalı depo alanı, 500 m²’lik idari bina inşa edilmiştir. Sefa-Nas dağıtım kısa zamanda Hatay ili ve ilçelerindeki en büyük satış ve dağıtım şirketi olmayı başarmıştır.

2000

Sefa Nas Dağıtım ve Pazarlama Ltd. Şti. 2000 yılında potansiyelini geliştirerek dağıtım ağına Adana ve Mersin illerini de ilave ederek, faaliyetlerine Adana ilinde devam etme kararı almıştır. Gelişen organizasyon yapısı ile Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay İl ve ilçelerinde dağıtım yapmaya başlayan şirketin yönetimi Selahaddin Nas, İskenderun’daki şirketin yönetimine de Fariz Nas geçerek kurumsallaşma çalışmaları devam etmiştir.

2006

2006 yılı ortalarında; potansiyelini genişletmek ve müşteri memnuniyetini artırmak için yeni binasını satın almıştır. Şehir merkezi içerisinde 18.874 m² kapalı alana sahip içinde üç depo ve dört katlı idari binadan oluşan komplekste kurumsal yapıya uygun tadilat ve düzenleme çalışmaları başlatılmıştır.

2007

2007 yılından itibaren büyüyen kadrosu, yenilenen teknolojisiyle müşterilerine en hızlı, en güçlü hizmeti sunmaya devam etmiştir.

Sefa Nas Dağıtım ve Pazarlama Ltd. Şti’nin de sahibi olduğu bir şirkettir. Sefa Nas Dağıtım Pazarlama; kendi dağıtım kompleksinde geniş bayi portföyü 5.000’in üzerinde ürün çeşidi, profesyonel satış kadrosu ve büyük dağıtım filosu ile 3.200’den fazla müşteriye dağıtım yapan çağdaş ve yenilikçi bir firmadır.

2008

2008 yılında Kilikya Şalgam fabrikasının kurulması ve üretime başlaması ile Türkiye’ye ve Dünya’ya gönderdiği şalgamların üretimini yapmaktadır.

2018

2018 yılında Kilikya Şalgam yeniden yapılanma süreci ve kurumsal kimlik çalışmalarıyla müşterilerine yeni vizyonuyla hizmet vermeye devam ediyor.