Kilikya Şalgam Lezzetleri Anuga Köln 2021 Fuarına Hazır.

Kilikya Şalgam Lezzetleri Anuga Köln 2021 Fuarına Hazır.

Bir dünya markası yaratma serüvenine devam eden Kilikya Şalgam,  her fuarda olduğu gibi dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan Anuga Köln 2021 Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarına lezzetlerini sınır ötesine taşımanın heyecanını yaşıyor.

Bir bardak Kilikya Şalgam’ın hikayesi Türkiye sınırlarını aşıp, 30 ülkenin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren 100’ün üzerinde ürün çeşidi ile lider olma yolunda ilerleyen bir marka haline geldi.  Kilikya Şalgam, lokomotif ürün şalgam başta olmak üzere fermente gıdalarda da lezzet üstünlüğü sunan gurme sos çeşitleri ve special sirke çeşitleri dünya genelinde ilgi görmeye devam ediyor. Şekerli ve şekersiz limonata, şeftali ve limonlu  ıce tea çeşitleri şalgamdan sonra keyifle tüketilen ürünleri arasında yerini aldı.

Bir dünya markası yaratma serüvenine devam ederek, dünya genelinde yapılan fuarlara büyük bir motivasyon ile katılan Kilikya Şalgam ekibi, 9-13 Ekim 2021 tarihleri arasında Anuga-Köln Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarında fuarında mevcut ve yeni tanışacağı iş ortaklarına hikayesini anlatmak ve ürün lezzetlerini sunmak için hazırlandı. İş ortakları ile ticari bağlantının ötesinde amaçlarını birleştiren bir bakış açısı ile ilerleyen Kilikya Şalgam, 2006 yılından bu güne istikrarlı ve sabırlı adımlarla devam ediyor.

Şalgam’da dünya genelinde bir damak lezzeti oluşturmak için çalışan Kilikya Şalgamın hikayesi

“Bir dünya markası yaratma serüvenini başlatan motivasyon;  keyif veren, şahane lezzette ki bir bardak Kilikya Şalgam’ın Çukurova’da başlayan  hikayesi 1957 yılına dayanır…  Selahiddin Nas, atalarından gelen ticaret yapma geleneğini, annesinin evde yaptığı şalgamın sağlıklı lezzetini ,  tüm Türkiye ve dünya ile tanıştırmaya karar verir. Anne mutfağında fıçılarda mayalanması beklenen şalgamı  içmek için sabırsızlanan ve dayanamayıp çocuksu bir kaçamakla fıçıdan içen o çocuğun karşı koyamadığı heyecanıdır bugün hala yaşadığı.”

Keyif veren, şahane lezzette ki bir bardak Kilikya Şalgam ikram etmek için sabırsızlanıyor, standımıza bekliyoruz.