Kilikya, Beyrut Cooking Festivalindeydi

Kilikya, Beyrut Cooking Festivalindeydi

Kilikya yemek, içecek ve mutfak ekipmanlarının en iyilerini ve en yeni trendlerini yansıtan 8. Beyrut Cooking Festivalinden memnun ayrıldı. 

Kilikya, Beyrut Cooking Festivaline  AKİB Akdeniz İhracatçılar Birliği ve  Adana Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda  Lübnan Gıda Sektörü Ticaret Heyeti içinde katılımını gerçekleştirdiği  standında festival  süresince  ürün yelpazesinde yer alan  ürünleri  sergileyerek , Şalgam içeceğinin tanıtımını ve tadımını gerçekleştirdi.  Beyrut Cooking Festivalinde,  stant görüşmelerinin yanı sıra B2B görüşmelerinde birebir anlatım ve sunumlarda olumlu geri bildirimler alarak memnun ayrıldı.

Kilikya, 8-10 Kasım tarihleri ​​arasında Lübnan’ın Başkenti Beyrut’da  Seaside Arena’da 8. Kez gerçekleştirilen Beyrut Cooking Festivalinde  en iyi şef, içecek danışmanı ve yaşam tarzı uzmanı ile sayısız çalıştayların yapıldığı organizasyonda şalgam , sirke ve sos ürünleri ile festivale değer kattı. Gastronomi dünyasının ilgisini çekerek kullanım alanlarını genişletici bağlantılarda bulundu.

Kilikya, yemek, içecek ve mutfak ekipmanlarının en iyilerinin ve en yeni trendlerinin yansıtıldığı,  insanların yeni tatlar bulduğu, en yeni aşçılık eğilimlerinin verildiği, yerel ve uluslararası yenilikçi  ürünleri bulabildikleri Beyrut Cooking Festivalinde  yeni ambalajları ile Beyrut’dan ve Dünyadan gelen mutfak severlerin ilgisini gördü.

Kilikya Şalgam, kendi ürünlerini tanıtmanın yanında ülke gıda sektörü imajına da önemli katkılar sağlayıp, bu fuar vesilesi ile hem dünya çapında Türk Malı imajını güçlendirme hem de marka bilinirliğini arttırma fırsatı elde etti.

Kilikya Şalgam, 2007 yılından itibaren  Adana Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında 16.000 m2  açık alan, 7.500 m2 kapalı alan üzerinde aylık 3 milyon litre üretim kapasitesi ile faaliyetine devam etmektedir.

Şalgam üretiminde liderlik yolunda ilerleyen, sos ve içecek sektörünün önde gelen üreticilerinden olan Kilikya Şalgam üretim kapasitesi, tesisleri ve ihracat potansiyeli ile Türkiye’de önemli şirketler arasında yer almaktadır.

Yıllık 36 milyon litre üretim kapasitesine sahip olan Kilikya Şalgam Türkiye’de 9 bölge Müdürlüğü ile yaygın dağıtım ağı, ulusal ve yerel marketlerde bulunurluğu ile Türkiye pazarının %95’ine hizmet vermektedir.  Avrupa, Amerika, Rusya, Uzakdoğu gibi 30’u aşkın dünya ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir.

Kilikya Şalgam , yüksek kalite standartları, müşteri  memnuniyeti, pazardaki lider konumu, inovatif bakış açısı, teknolojik altyapısı, Ar-Ge yatırımları ile Türkiye’ye ve dünyaya üstün kaliteli ve güvenli ürünler sunarken, şalgamda vazgeçilmez bir içecek alışkanlığı yaratmaya devam etmektedir.