İş Adamlarının Rotası Tunus ve Libya

İş Adamlarının Rotası Tunus ve Libya

Türkiye, Tunus ve Libyadan yaklaşık 400 işadamı, yatırımcı, dernek ile ticaret ve sanayi odaları temsilcileri Tunus a yapılacak iş forumunda buluşacak.

Türk & Arap Bilim Kültür ve Sanat Derneği (TASCA), Tunus Kalkınma İşadamları Derneği ve Libya Kalkınma İşadamları Derneği in ev sahipliğinde, Tunus hükümetinin himayesinde, 128211;13 Ocak 2012 tarihlerinde Türkiye8211;Tunus8211;Libya İş Forumu gerçekleştirilecek.
Tunusun turizm merkezi Hammamet ilindeki iş forumuna, Türkiyeden 140, Libyadan 75, Tunus an 170 işadamı, yatırımcı, dernek ile ticaret ve sanayi odaları temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Tunus Başbakanı Hammadi Jebali in açılış konuşmasını yapacağı iş forumunda, yaşanan devrimler sonrasında Tunus ve Libyada işbaşına gelen yeni hükümetlerin ekonomi politikaları, yeni dönemde özellikle Türk sanayici ve işadamlarının her iki ülke ekonomisinde ön saflarda yer alması gibi konular ele alınacak.
Tarım ve tarım teknolojileri, inşaat ve altyapı, turizm, enerji, imalat ve makine sanayi alanlarında ikili ve üçlü iş ortaklıklarının gerçekleştirilmesinin amaçlanacağı iş forumunda, Tunus ve Türkiye merkezli Tunus8211;Türkiye-Libya İşbirliği Platformu un kurulması, bu platform ile üç ülke arasında bir ağ oluşturulması ve her alanda karşılıklı bilgi akışının sağlanması da planlanıyor.