Japonya’da  Gıda Alıcılarıyla Buluştuk

Japonya’da Gıda Alıcılarıyla Buluştuk

Kilikya Şalgam, Dünyanın en büyük 3. ekonomisine sahip Japonya’ya gerçekleştirilen Gıda Ticaret Heyeti gezisinde Japonya’daki alıcılarla bir araya gelerek iş görüşmeleri yaptı.

30 ‘u aşkın ülkeye ihracat yapan Kilikya Şalgam , 11-15 Temmuz 2018 tarihlerinde, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri organizasyonunda gerçekleştirilen Gıda Ticaret Heyeti gezisinde Japonya’ nın önemli Gıda profesyonelleri ile yüz yüze iş görüşmeleri yaptı.

40 ’ın üzerinde Japon Gıda firması ile ayrı ayrı gerçekleştirilen toplantılarda Şalgam , Organik şalgam , Special şalgam çeşitlerine ek olarak Limonata, Ice tea, Limon Sosu, Üzüm Sirkesi, Elma Sirkesi, Balsamik Sirke, Nar Sirkesi, Beyaz Sirke , Turşukur, %100 Doğal Nar Ekşisi, Nar Ekşili Sos, Acı Biber Sosu , Sirke Sosu, Soya Sosu 100’ e yakın ürünün sunumu yapıldı. B2B görüşmelerinde, şalgam içeceğinin yararları anlatıldı ve tadımı yapılarak ticari bağlantılar gerçekleştirdi. .

Japonya ile yapılan ekonomik bağlantıların yanı sıra program kapsamında “Türk Gıda Ürünleri Festivali “gerçekleştirildi. Kültürel bağları da güçlendirmeye yönelik atılan adımların içinde, Tokyo’nun önemli bir meydanında kurulan özel tasarım standlar da ülkemize özgü gıda ürünleri sergilendi , semazen ve folklor gösterileri, ebru ve çini sanat etkinlikleri gibi kültürel faaliyetlerde gerçekleştirildi Türk Gıda Ürünleri Festivalinde Japon halkının beğenisine sunulan gıda ürünlerimizin yanı sıra şalgam tadımları büyük beğeni kazandı.

Kilikya Şalgam , kendi ürünlerini tanıtmanın yanında ülke gıda sektörü imajına da önemli katkılar sağlayıp, bu organizasyon vesilesi ile Türk Malı imajını güçlendirme hem de marka bilinirliğini arttırma fırsatı elde etti..